Web Tasarım

WEB TASARIM HİZMETİ

Web Tasarım Teknolojideki gelişmeler şirketleri web sitesi sahibi olmaya zorlarken, işletmeler Tasarım hizmeti Konusunu araştırmaya başlamıştır. Görsel ve yazılı metinlerden oluşan web sayfalarının web sitesi sayfalarında bir sistem ve düzen içerisinde sunulmasına web sitesi tasarımı denir. Web sitesi yapımı da web site tasarımı ile aynı anlamı taşır. Web sitesi kişi, kurum ya da kuruluşları tanıtmak için yapılır. Web sitesi, sayfa kodlama, düzenleme ve internette yayınlama çalışmalarıdır.

Web Tasarım Nasıl Yapılır?

Web sitesi tasarımı nasıl yapılır? Sorusuna yanıt arayanlar, web sitesinin bir uzman tarafından yapılmasının daha doğru olacağını bilmelidir. Bir web sitesi yayına alınmadan önce birçok aşamadan geçer. İlk aşama proje aşamasıdır. Proje aşamasında web sitesinin kullanım amacı belirlenir. Web siteleri tanıtım amaçlı kullanılmalarının yanında bir ürünü ya da hizmeti öne çıkarmak için de kullanılır. Kurumsal kimlik çalışması web sitesi yapılmadan önce tasarlanmış olmalıdır. Web sitesinde kullanılan renkler, firmanın kurumsal renklerine ve logosuna uyumlu olmalıdır.

Web Sitesi bir sonraki aşama grafik tasarım aşamasıdır. Kurumsal kimlik temel alınarak web sitesinin görsel tasarımları yapılır. Ardından web sayfasının kodlaması aşamasına gelir. Çeşitli programlar kullanılarak web sayfaları kodlanır. Sonrasında içerik yönetim entegrasyonu yapılır. CMS yazılımları sayesinde web siteleri güncellenir. Web sitesi test sürecine alınır. Bu süreçte eksiklikler tamamlanır, hatalar düzeltilir. Web sitesinin çalışma düzeyi optimal düzeye getirilir. Web sitesinin domain ve hostingi alındıktan sonra site yayına alınır. Web sitesi yayına girdiği andan itibaren web sayfalarının site haritasının Google arama motoruna gönderilmesi gerekir. Web sitesi endekslenir ve Google arama motoruna giren ziyaretçiler web sitesini görebilir. Web sitesi çalışmalarınız için firmamızı arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Neden Web Tasarım Yapılır?

Web tasarım hizmeti çok çeşitli amaçlar için yapılabilir.Web site tasarımı aşağıdaki amaçlar için yapılabilir.

  • Kurumsal tanıtım amaçlı web sitesi
  • Ticari ürün tanıtım ve satışı için
  • Kişisel blog web sitesi
  • Haber siteleri
  • Sosyal medya web siteler
  • E- ticaret siteleriniz  yapılır.

Web Tasarım Firması Nasıl Seçilir?

Web tasarımı ihtiyacı olan kişilerin genel anlamda kafalarında takıldıkları bir diğer soruda hangi firma ile çalışacaklarını düşünmek ve kararsız kalmaktır. Web tasarım tasarlanmadan önce müşterileri yormayacak site üzerinde aradıklarını kolaylıkla bulmalarını sağlayacak web sitesi tasarlanması öngörülmektedir. Başarılı ve Profesyonel bir işin ortaya çıkabilmesi için firmanın daha önceki yapmış olduğu hizmetleri ve bu hizmetin sürdürülebilir olduğundan emin olduktan sonra verilen bu işimizi dahada kolaylaştırmaktadır.

Web Tasarım Yapılırken Seo’nun Önemi

Günümüzde artık konu almış SEO (Search Engine Optimization) altyapısına uygun olarakta tasarımın hazırlanması hem yapılmış olan tasarım için hemde yeni kitlelere ulaşmak için önemli bir unsur haline gelmiştir. Web tasarım firmaları ile anlaşmadan önce bu unsurları inceleyip sonrasında çalışmanız daha doğru olucaktır. Bizlerden detaylı bilgi almak isterseniz iletişim sayfamızdan bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal Medyalarımız

ZET YAZILIM

KURUMSAL FİRMA

Kurumsal firmamız ile web tasarım sahibi olun.

ZET YAZILIM

YÖNETİM PANELLİ

Yönetim paneli ile websitenizi dilediğiniz gibi yönetin.

ZET YAZILIM

SEO UYUMLU

SEO Uyumlu arama motorlarına uyum sağlarsınız.

ZET YAZILIM

TEKNİK DESTEK

Ömür boyu web tasarım teknik desteği ile yanınızdayız.