Seo

Pagerank Nedir Ve Seo İçin Faydaları

Pagerank Nedir

Pagerank Nedir

Pagerank Nedir Ve Seo İçin Faydaları

Pagerank nedir ve Seo için faydaları nelerdir, web sitesi ile uğraşan birçok kişi tarafından merakla araştırılan konular arasında yer almaktadır. Çağımız internet çağı olduğu için web sitelerinin özellikle ticari işletmeler için önemi oldukça büyüktür. Ticari işletmeler çağımıza ayak uydurmak için mecburi olarak internet ortamında da varlıklarını sürdürmek zorundadır. Bu sayede sınırlı olan müşterilerini sınırsız sayıya çıkartabilirler. İnternet ortamında da var olabilmek için belirli standartlara uymaları gerekmektedir. Bu standartlar ise arama motorlarının standartları ile de uyumlu olmalıdır. Arama motorları arasında en çok kullanılan Google sıralamasını belli bir algoritmaya göre sonuçlandırır. 0’dan 10’a kadar belli bir puanlama ile oluşan bu algoritmada ölçeklendirme değerleri kullanılmaktadır. Bu değerlerle özgün içerikler sayfadan verilmiş tüm özelliklere göre değişiklik göstermektedir.

Pagerank Hesaplama

Pagerank nedir ve Seo için faydaları nelerdir beraber değerlendirilmesi gerekmektedir. Google tarafında içerik değerlerinin hesaplandığı 3 faktörle oluşan bir algoritma sistemidir. Burada 1. değerler ikinci değerler ve diğer değerlerin toplamı bir sitenin algoritma değerini oluşturmaktadır. Google tarafından oluşturulmuş bir Algoritma formülü ile tüm değerler hesaplanır. Ziyaret ettiğiniz bir sayfanın ilk sayfada karşısına çıkan bağlantıyı kıtlama ihtimaliniz ise bu değerler sayesinde oluşmaktadır. Tarafından 2016 yılından beri kullanılmakta olanSeo ile pagerank arasında takıntı denilecek bir bağlantı bulunmaktadır.Pagerank formülü ile yüksek değerlere sahip olan Web siteleri ilk sayfada yer alabilmekte ve bu sayede tıklanma oranları yükselmektedir. Aynı şekilde Seo uyumu gösteren sitelerde alaka düzeyi nedeniyle ilk sayfalarda yer almakta. Bu da yine tıklanma oranı yükselmektedir. Seo ile aynı amaçlı olarak kullanılmakta bu algoritmalar sayesinde sitenin popüler olması sağlanmaktadır.

Pagerank Sorgulama

Pagerank nedir ve Seo için faydaları araştırması yapıldığında Pagerang hesaplanmasını günümüzde halen aktif olarak kullanılmadığı ortaya çıkmaktadır. İnternet yeni gelişmeler nedeniyle eski buluşlarınbiriktiği adeta bir sıpam çöplüğüne dönüşmüştür. Bu durum sitelerin otomatikman link verdiği sayfalarda puanlamaların yükselmesine ve spam liglerin çoğalmasına neden olmaktaydı. Bu durum optimizasyon yapan siteler için Pr değeri oluşturur. Bununla beraber Pr değeri yükselen firmaları bunu bir kazanç kapısı olarak görmeleri ile farklı bir endüstri oluşturmuştur. Bu sisteme en iyi örnek blog sayfalarında ki fake yorumlar verilebilir.

Sosyal Medyalarımız